wok wok wok wok wok wok

strona wrzesińskiego ośrodka kultury

wośp

wośp

Projekt START


Projekt START
Projekt: START, to pięć nazwisk, piec ulic i hołd oddany klasycznemu dokumentowi oraz Polskiemu przemysłowi fotograficznemu.

Klub Moment działający we Wrzesińskim Ośrodku Kultury przy użyciu Polskiej, legendarnej, lustrzanki dwuobiektywowej zrealizował dokumentalny projekt na wrzesińskich ulicach.

Od roku 1954 do 1960 Warszawskie Zakłady Foto-Optyczne produkowały lustrzankę, która nosiła nazwę: START. Przez ten okres wyszło pięć wersji tego aparatu, a różnice pomiędzy nimi były typowo kosmetyczne. Klubowicze stali się właścicielami pięknej trzeciej wersji, która różniła się od poprzednika chromowanymi wykończeniami i napisem na tylnej ściance: Made in Poland. Właśnie takim modelem z 1956 zostały wykonane fotografię przez członków klubu.

Piotr Nowak, Michał Sobczak, Piotr Breś, Arek Rychlewski i Piotr Merda mieli za zadanie przedstawić w swoich kadrach daną ulice miasta. Obrazy, które uwieczniono na negatywach, pojawiły się również na odbitkach, które własnoręcznie wykonali sami autorzy. Skutki tej przygody z tradycyjną fotografią i podróżą do przeszłości będzie można zobaczyć na wernisażu 27.03.2015 o godzinie 18:00 we Wrzesińskim Ośrodku Kultury.

Zapraszamy!

Dodano: środa 11 marca 2015


zobacz wszystkie

Zapraszamy do WOK

  • ZAPRASZAMY
zobacz wszystkie

Polecane serwisy

Historia Festiwalu

historia festiwalu polskiej piosenki we wrześni

WOK na Facebook`u

bip

MKiDN

historia festiwalu polskiej piosenki we wrześni
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Kultura jest tym, co sprawiło, że człowiek stał się czymś innym, niż tylko przypadkowym wydarzeniem w przyrodzie.

Projekt i realizacja: www.HEDRYCH.pl